WordPress ile Nasıl Para Kazanılır?

 WordPress ile Nasıl Para Kazanılır?
Okunuyor WordPress ile Nasıl Para Kazanılır?

Sizler için bu yazımızda WordPress üzerinden nasıl kazanç sağlanabileceği hakkında bilgiler vereceğiz. Sizi daha fazla bekletmeyelim, iyi okumalar dileriz.

WordPress ile para kazanmanın çeşitli yollarından birisi Google Adsense ile reklam vermektir. Sitenizde yayınladığınız reklamlar görüntülenme ve tıklanma başına size bir miktar para kazandırır. Bunu yapmak için iki temel şeye sahip olmak yeterli birincisi WordPress temelli bir web site, ikincisi ise Google Adsense hesabı.

Bir çok okuyucumuz bunun karlı bir iş olduğunu düşünebilir. Hemen bir WordPress bloğu açıp kazanmaya başlamak ne yazık ki pek mümkün değil. WordPress’le reklam vererek para kazanmak biraz aşamalıdır. Ancak size bağlı bir süre zarfında gereken tecrübeye sahip olup zaman ayırdığınızda mutlaka karşılığını alacağınız bir iş diyebiliriz. Google Adsense için farklı alternatiflerde mevcut. Media.net iyi bir reklam veren ağı bulunan uygulamadır ve başka bir Adsense alternatifi olabilir. Adsanity ile hem adsense hem başka reklamlarınızı kolayca yönetebilirsiniz.

Çoğu site sahibi reklam verenlerle doğrudan konuşup anlaşmayı tercih ediyor. Bunun için bir takım anlaşmalar, faturalandırmalar, görüşmeler yapmak kaçınılmaz olsa da; Niş bir sitenin size para kazandırabileceği iyi reklam verenler var. Bu reklam verenler genellikle tıklama başına maliyetle (TBM) ile değilde aylık veya haftalık tekliflerde bulunabilirler.

Google Adsense reklam kazancı için sıfırdan site yapmak ve onu yükseltmek kolay bir iş değil. İyi kazançlar için kayda değer çalışma yapmanız, başka insanlarla siteniz üzerinde çalışmanız gerekebilir. Bunun yerine yerleşik ziyaretçisi bulunan hazır bir site almak ve Niche bir siteye sahip olmak kalıcı çözüm olabilir.  Sizler için hazırladığımız “WordPress ile Nasıl Para Kazanılır?” içeriğimizin sonuna geldik. Daha fazla içeriğe ulaşmak için sitemizin ana sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle