Nasıl Yazılım Öğrenebilirim?

 Nasıl Yazılım Öğrenebilirim?
Okunuyor Nasıl Yazılım Öğrenebilirim?

Ülkemizde yazılımın önemli bir yer tutmasıyla birlikte yazılıma olan ilgide çoğaldı. Dünyanın her yerinde milyonlarca işveren özellikle yazılım için aktif rol alabilecek yazılımcılara on binlerce dolar ödeme yapabiliyor. Geleceğin mesleklerinden olarak görülen yazılımcılık başta okullarda olmak üzere pek çok platformda öğretilebiliyor.

Ülkemizde “diğer ülkelerin aksine” bilgisayar bölümünden 2 veya 4 yıllık üniversite mezunu olmadan herhangi bir şirkette yazılımcı olarak çalışmak olasılıksız görülüyor. Yazılımcılar için ise yurt dışında üniversite mezunu olmadan çalışmak her zaman mümkün.

Yazılım öğrenmek için en kapsamlı ve kalıcı yol üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği bölümlerinden birine girmek. Bunun dışında yüz yüze sertifikalı meslek edindirme kursları veya online olarak verilen kurslar yazılımcılık öğrenmek için faydalı olabilir. Yazılımcı olmak için ingilizce öğrenmek meslek gerekliliklerinden birisi olarak görülüyor.

İşte ücretli ve ücretsiz kursların olduğu bazı platformlar: Udemy İngilizce ve Türkçe dilinde pek çok alanda yazılımcılık kursunu kolayca edinebileceğiniz bir çevrim içi platformdur. Youtube videoları Youtube’da ücretsiz olan yazılım konulu eğitici videolara bakarak kendinizi geliştirebilirsiniz.

Sizler için hazırladığımız “Nasıl Yazılım Öğreniriz?” içeriğimizin sonuna geldik. Daha fazla içeriğe ulaşmak için sitemizin ana sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle